HOGYAN JAVÍTHATUNK KÖRNYEZETÜNKÖN ÉS EZZEL EGYÜTT A VILÁGON?

A Káosztól a Harmóniáig, avagy tudással a gazdagság felé.

kalicza_portre_web.jpg

 

BEMUTATKOZÓ

avagy miért íródtak dolgozataim?

Nevem: Kalicza Antal, 70 éves nyugdíjas vagyok. Hivatásom szerint tipográfus-nyomdászként tevékenykedtem, és ebbéli képességeimet igyekszem szinten tartani napjainkban is. Szerencsés alkat vagyok, mert egészségem jó állapotban van. Ezt részben annak köszönhetem, hogy immár 56-ik. esztendeje rendszeresen sportolok, és a táplálkozás mikéntjére is odafigyelek. Szabadidőm döntő részét azzal töltöm, hogy gondolataimmal és tetteimmel javítani próbálok környezetemen. Az ezredfodulóig szűkebb pátriámban gyakoroltam ebbéli gesztusaimat, de 2004-től elérkezettnek éreztem az időt, hogy törekvéseimet szélesebb körben is kiterjesszem. Az ezredforduló óta élénken foglalkoztat környezetünk változása, - a társadalmi környezet és a természeti környezet változása egyaránt. Ezen témák okán merült fel bennem egy gondolat, miszerint: HOGYAN VÁLTOZTATHATUNK, illetve HOGYAN JAVÍTHATUNK KÖRNYEZETÜNKÖN ÉS EZZEL EGYÜTT A VILÁGON?

A téma felvetése meglehetősen naiv, de én ezt szívesen vállalom!

Buddha tanítása szerint: „Előbb magunkat kell rendbe hozni, illetve rendben tartani, és csak ezt követően nyissunk a világra”, természetesen csak pozitívan.

1./ Első dolgozatom is ennek szellemében fogant, mely Dr. Masaru Emoto szellemiségéből táplálkozik, A Víz Életünk Csodája címmel. (20 oldal, a 2. számú menüben olvasható!) Itt válik igazán világossá a pozitív gondolat jelentősége és képi megjelenése, szebbnél – szebb hatszögletű vízkristályok képében.

2./ A vízkristályok gondolatvilágának folytatásaként az oktatás problémáiról és fontosságáról írok a Káosz vagy Harmónia címmel, (20 oldal, a 3. számú menüben olvasható!) kiemelve személyiség-fejlődésünkre gyakorolt hatásait.

3./ Ezt követően vissza a gyökerekhez, már ami az oktatás problémakörét illeti. Harmadik dolgozatom címe: Egy Gondolatrendszer Tisztelete, avagy Menekülés a Káoszból. (30. oldal, a 4. számú menüben olvasható!) Ebben a munkámban három kimagasló gondolkodó Szókratész – Platón – és Arisztotelész szellemi hagyatékából idézek részleteket, de igyekeztem megjeleníteni az ókor számos nagyságát is.

4./ Negyedik témám a Görög Mitológia Dióhéjban címet viseli, (40 oldal, az 5. számú menüben olvasható!) amely igazi kultúrtörténet, és egyben édes-testvére előző dolgozatomnak. A téma kísérő megjegyzéseiben számtalan tanulságot említek, melyek furcsa kicsengése, hogy napjainkra is tökéletesen érvényesek, mivel az ókor nagyjai ugyanolyan gyarló halandók voltak, mint napjaik embere.

5–6./ Ötödik – illetve hatodik dolgozatomban igyekszem kidomborítani mondanivalóm lényegét, A Földanya Könnyei avagy Elpusztul a Világ? ( 37. oldal, a 6. számú menüben olvasható!) és A Föld Megmentője a Mértékletesség címmel. ( 41 oldal, a 7. számú menüben olvasható!) Ebben a nagy témakörben látszik eldőlni jövőnk sorsa, - mármint gyermekeink, és unokáink sorsa, - mert hogy ez már az én korosztályom gondolatvilágából született.

7./ A hetedik dolgozatom „A Világggazdaság Agóniája, avagy Miért Torz a Neoliberalizmus?” című munkám (42 oldal, a 8. számú menűben olvasható!). Hogy mindez miért? Elsősorban azért, mert a jelenleg érvényben lévő közgazdasági paradigma negatív, romboló hatással van környezetünkre. A közgazdászok döntő többsége nincs tisztában az eröltetett gazdasági növekedés veszélyeivel, ezért a gazdasági nehézségekre a folytonos gazdasági növekedés hamis képét ajánlják, (FENNTARTHATÓ FEJLŐDÉS) sőt eröltetik megoldásként. Azonban léteznek úgymond egészséges közgazdasági filozófiák a pozitív változásokat elősegítendő. Ezeket szeretném ismertetni dolgozatomban.

8./Nyolcadik dolgozatommal kapcsolatban joggal kérdezheti a tisztelt olvasó, hogy „A Világgazdaság Agóniája, avagy Miért Torz a Neoliberalizmus” című dolgozatomat követően, miért a TAO keleti filozófiáját taglalom. A válaszom egyszerű! A taoizmusból ered a társadalmi rend, az erkölcs alapú politika, a morál, a bölcselet, az orvoslás, a harcművészetek, a lakáskultúra, és a hétköznapi élet rendje. Hát nem ez lenne az emberi élet igazi értelme? Ezért igyekszem az ismeretterjesztés szintjén közre adni dolgozatomat, melynek címe: Az Út és Erény Könyve, azaz a Tao-Te-King, (33 oldal, a 9. számú menűben olvasható!) Lao-ce nyomán. Lao-ce mellett Konfuciusz és Buddha szellemiségéből is merítek, ezzel is elősegítve az egységes formát. Tisztelettel ajánlom minden embertársamnak, ezt a nagyszerű filozófiát és egyben tudást!

 

9./ Kilencedik témám az Egészségvédelem a Környezetkárosítás Égiszén (42 oldal + 8 oldal melléklet, a 10. számú menűben olvasható!) címet viseli. Dolgozatomban a XXI. század legkorszerűbb egészségmegőrző filozófiáját a rendszer-medicínát ismertetem. A forradalmian új program szerint: TÁPLÁLKOZZUNK GÉNJEINKNEK MEGFELELŐEN - ÉLJÜNK 100 ÉVET EGÉSZSÉGESEN! Ez a dolgozat, mintegy az egész téma ívét zárja, az első és utolsó dolgozatom között, egyfelől azért mert az egyén gondolatvilágából indítok, másfelől azért, mert ebben a gondolatvilágban fejezem be. Mert az egyén szempontjából vizsgálódva, csak egészséges testtel és lélekkel szolgálhatjuk szűkebb és tágabb környezetünket. És ha ez tudatosul, már sokat tettünk környezetünkért, egyben így javíthatunk világunkon is. 

 

10./ A tizedik téma a VÉRCSOPORT SZERINTI TÁPLÁLKOZÁS (18 oldal, a 11. számú menűben olvasható!) az előző téma melléklete, kiegészítése. Számomra azért tanulságos e kiváló filozófia és egyben annak gyakorlata, mert 2000 óta személyes tapasztalatokkal igazolhatom e nagyszerű táplálkozási módszer sikerét. 

 

11./ A tizeneggyedik dolgozatom a TÖKÉLETES LÁTÁS SZEMÜVEG NÉLKÜL (22 oldal, a 12 számú menűben olvasható!) címet viseli, mely szemünk egészségéről, bizonyos szembetegségek természetes módon történő gyógyításáról szól. Ez a téma Harry Benjamin természetgyógyász keserves kanosszajárásából táplálkozik, aki Dr. Bates New York-i szemorvos terápiájának segítségével jutott el a vakság közeli állapotból a boldogító ÉLESLÁTÁS-ig. Lehet kételkedni, de miután magam is rendszeresen használom e terápiákat, meggyőződéssel teszem közzé e nagyszerű tudás eszenciális kivonatát. 

 

„Ha változást akarsz a világban, a változást magadon kell kezdeni”. (Mahatma Gandi) 

Dolgozataimban néhány helyen aktuális verseimmel igyekszem fokozni mondanivalóm lényegét. Számomra külön érdekesség, hogy dolgozataimat a versírás ihletettsége szülte.

 

Köszönöm a megtisztelő figyelmet: Kalicza Antal 

Tájékoztató dolgozataim olvasásához! Dolgozataim két hasábban lettek szerkesztve. Ez egy kísérlet része, mégpedig abból a megfontolásból, hogy nem lehet zavaró, amikor azonos témában ugyan, de mégis más módon való megfogalmazásban „folyik a szöveg” külön-külön hasábokban. Az elkülönültséget színekkel segítem elő, ezzel mintegy akadályozva a megszokott beidegződések szerinti olvasást. Előzetesen több barátomtól ismerősömtől kértem véleményeket, melyek eddig döntően pozitívak voltak.



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 8
Tegnapi: 13
Heti: 27
Havi: 242
Össz.: 52 285

Látogatottság növelés
Oldal: Bemutatkozó - Tartalom
HOGYAN JAVÍTHATUNK KÖRNYEZETÜNKÖN ÉS EZZEL EGYÜTT A VILÁGON? - © 2008 - 2024 - jobbratoro.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen honlap készítő az Ön számára is használható! A saját honlapok itt: Ingyen honlap!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »